Laptopy poleasingowe Krosno – czy warto kupować?

Od kilku (a nawet kilkunastu) lat ludzie byli przyzwyczajeni, że kupując czy zamawiając towary, zazwyczaj były one dostępne. Wystarczyło kupić produkt i wrócić z nim do domu lub poczekać kilka dni na kuriera, by ten dostarczył zakupy prosto do mieszkania. Wydarzenia w roku 2020 sprawiły, że co raz częściej pojawiały się problemy z dostępnością niektórych artykułów, czas oczekiwania na dostawę daleko wykraczał poza strefę komfortu, albo ceny nowych produktów były nierozsądnie wygórowane. Nawet teraz sytuacja nie wróciła do poprzedniego staniu i ciągle można zauważyć zarówno problemy z dostępnością jak i podwyższone ceny na rynku sprzętu komputerowego. To właśnie w tym momencie warto odwiedzić komisy komputerowe i przyjrzeć się produktom poleasingowym.

Sprzęt poleasingowy – co to znaczy?

Słowo „leasing” wywodzi się z języka angielskiego ze słowa „to lease”, oznaczającego „nająć, wydzierżawić”. Jest to szczególna umowa dzierżawy, umożliwiająca dostęp do dóbr, bez konieczności ich zakupu.

Duże firmy czy korporacje zatrudniają tysiące osób, a co za tym idzie potrzebują również tysięcy komputerów, czy telefonów. Przy takim zapotrzebowaniu na sprzęt, firmom nie opłaca się kupować nowych urządzeń, gdyż wymagałoby to inwestycji ogromnej ilości środków jednorazowo. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie sprzętu komputerowego. Firmy otrzymują całkowicie nowe urządzenia, często o bardzo wysokich parametrach technicznych, wypożyczając je na określony czas, przy bardzo niskich ratach (zazwyczaj leasing jest opłacany przez 2-3 lata). Po upływie czasu umowy komputery wracają do właściciela, są odświeżane i sprzedawane dalej. Oznacza to, że za ułamek ceny, można dostać w swoje ręce wysokiej klasy sprzęt, który spokojnie wystarczy na kolejne kilka lat użytkowania.

Czego się spodziewać?

Najczęściej słysząc czy czytając o sprzęcie poleasingowym, na myśl przychodzą urządzenia klasy biznes. Są one stworzone z myślą o zastosowaniach biznesowych, więc ich budowa i parametry muszą spełniać wymagające oczekiwania użytkowników i pracodawców.

Pierwszą rzucającą się w oczy zmianą jest obudowa, która projektowana jest z myślą o intensywnym użytkowaniu. Jest dużo odporniejsza na uderzenia lub zalanie, niż w urządzeniach przeznaczonych dla klientów detalicznych. Dzięki temu taki laptop poleasingowy doskonale się sprawdzi dla dziecka lub osoby starszej. Ponadto większość laptopów biznesowych posiada matową matrycę, która zapewnia dużo lepsze kąty widzenia i nie odbija tak światła, jak błyszczące wyświetlacze. Klawiatura również jest o wiele lepszej jakości, ponieważ klienci korporacyjni cenią sobie produktywność pracowników i nie mogą sobie pozwolić na marnowanie czasu, jeśli klawisze uniemożliwią wpisywanie danych do systemów. 

Kolejną dobrą cechą jest łatwy dostęp do baterii w laptopach biznesowych. Umożliwia to w prosty sposób wymienienie baterii, jeśli akumulator zmniejszy swoją pojemność, co obecnie w większości nowych laptopów jest niemożliwe bez oddania sprzętu do serwisu. Dodatkowo system operacyjny w laptopach poleasingowych jest wolny od zbędnego oprogramowania. Nie ma tu miejsca na niepotrzebne aplikacje, które nie dość, że zajmują cenną przestrzeń na dysku, to mogą spowalniać działanie komputera.

Sprzęt poleasingowy nie jest bez wad. W przypadku laptopów można spodziewać się, że bateria nie będzie na takim poziomie, jak była od nowości. Mimo, że ciągle działa, to jednak warto zainwestować w nową baterię. Kolejną rzeczą, która może być uznawana za wadę (tutaj kwestia sporna) to wygląd. Nie każdemu przypasuje to jak prezentuje się taki sprzęt, który zazwyczaj sprawia wrażenie grubego, topornego. Ostatnia rzecz to kwestia stanu komputera. Sprzęt poleasingowy zazwyczaj dzielony jest na klasy od A (sprzęt niemal bez wad) do C (produkt posiadający kilka uchybień). Jest to podział czysto teoretyczny i niekoniecznie sprawdza się w 100% w rzeczywistości, dlatego najlepiej jest osobiście obejrzeć konkretny egzemplarz.

Czy się opłaca?

Największą zaletą sprzętu poleasingowego jest korzystny stosunek ceny do jakości. Laptopy czy komputery poleasingowe posiadają naprawdę dobrą specyfikację, która bez problemów posłuży jeszcze przez lata. Korporacje zazwyczaj są zmuszone do wymiany swoich komputerów ze względów na politykę odnowy sprzętu, która przewiduje wymianę urządzeń na nowe nie rzadziej niż co 3 lata. Urządzenia są nadal sprawne, a ich wydajność ciągle jest na zadowalającym poziomie. Jeśli chcesz kupić niedrogi laptop, o dobrych parametrach, czy to do pracy, do zabawy, czy do nauki, to opcja zakupu komputera poleasingowego jest naprawdę warta wzięcia pod uwagę. Poleasingowy sprzęt szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku, gdy trzeba zaopatrzyć dziecko w laptop do nauki, czy w dobie pandemii, gdy szukamy komputera do pracy zdalnej. W naszym serwisie również sprzedajemy sprzęt poleasingowy, dlatego jeśli szukasz dobrego sprzętu, za niewygórowaną cenę, to zapraszamy do naszego komisu w Krośnie, a na pewno coś doradzimy.

Shopping Cart
Przewiń do góry