fbpx

Serwis Komputerowy

Laptopy - Tablety - Smartfony

Wymiana wyświetlacza w telefonie - czy warto?

Smartfony są urządzeniami o ogromnych możliwościach, ale są również dość delikatne. Wystarczy chwila nieuwagi, przypadkowy rowerzysta, przechodzień, biegnące dziecko, czy nawet nasz ukochany pupil pragnący zabawy, by stało się nieszczęście: pęknięta szybka, rozbity wyświetlacz, uszkodzona obudowa. W skrajnych przypadkach może się to wiązać również ze zniszczeniem urządzenia.

Czy wymieniać rozbity wyświetlacz?

Wyświetlacz w telefonie jest bardzo ważny. Już dawno smartfon przestał być urządzeniem tylko do prowadzenia rozmów. Komunikowanie się, przeglądanie Internetu, robienie zdjęć, odbieranie maili jest na porządku dziennym. Dobrze jest, gdy działa sprawnie, ale co jeśli już dojdzie do rozbicia wyświetlacza?

smartphone

Część osób uważa, że rozbity ekran nie przeszkadza tak bardzo i decydują się korzystać z telefonu, mimo nieprzyjemnego pęknięcia. Należy jednak pamiętać, że rozbity wyświetlacz to nie tylko drażniące ślady na ekranie, ale również potencjalna przyczyna większych usterek. Z czasem ruchome fragmenty szkła mogą uszkodzić właściwy wyświetlacz, powodując problemy z wyświetlaniem treści, albo nawet skaleczyć użytkownika. Do tego pęknięta szybka jest nieszczelna, co może sprzyjać dostawaniu się wilgoci do środka, narażając urządzenie na kolejne szkody.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie?

Smartfony to bardzo nowoczesne urządzenia, z dużą ilością modułów i elektroniki. Wiele komponentów jest od siebie zależnych i powiązanych. Dlatego nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie.

Przede wszystkim zależy to od modelu telefonu i dostępności części. W takim wypadku zawsze dobrze jest przyjść ze smartfonem do serwisu lub po prostu zadzwonić, podając model telefonu i poprosić o wycenę, która w naszym serwisie jest darmowa. Ponadto serwisant może doradzić, co zrobić w takiej sytuacji, dzięki czemu jako klienci na pewno będziemy zadowoleni. Koszt wymiany wyświetlacza wiąże się również z wartością telefonu. Najczęściej zasada jest taka, że im niższa jest wartość telefonu, tym niższa będzie cena części. Cena wyświetlacza może wynosić od 100 do 400 zł, a w skrajnych przypadkach nawet więcej, dlatego warto też wziąć pod uwagę zamienniki. Są one słabszej jakości przy zdecydowanie niższej cenie, ale jeśli chcemy zapłacić mniej za naprawę smartfona, warto rozważyć tę opcję. Jest to opcjonalne rozwiązanie, kiedy cena nowego, oryginalnego wyświetlacza wykracza poza możliwości finansowe. Jednak nie dla wszystkich rodzajów smartfonów ta opcja jest zalecana – na przykład dla telefonów marki Samsung: ciężko jest znaleźć dobry zamiennik wyświetlacza. Bardzo często zdarza się, że ekran nie pasuje do obudowy, albo odkleja się po kilku dniach. W razie niepewności polecamy konsultację z nami.

Naprawa telefonów komórkowych

workplace2Wiemy, że telefon stał się narzędziem pracy, źródłem rozrywki, czy aparatem do robienia zdjęć. Ciężko jest się z nim rozstać na dłużej, dlatego każdą naprawę staramy się wykonywać szybko i profesjonalnie. Niezależnie od marki, czy to Samsung, LG, Huawei, Xiaomi, Apple, czy urządzenia innych znanych producentów. Jako profesjonalny serwis w mieście Krosno poradzimy sobie z wymianą wyświetlacza, o ile będą dostępne części. Nawet jeśli telefon nie jest żadnej znanej marki - zachęcamy do kontaktu. Wspólnie na pewno znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie. Poradzimy sobie bez względu na to jaki rodzaj wyświetlacza znajduje się w urządzeniu. Taka wymiana jest standardową procedurą, dlatego nie trzeba martwić się o swój sprzęt. Posiadamy duże doświadczenie oraz wykwalifikowanych serwisantów, więc naprawy telefonów nie są nam obce. Przywracamy telefonom sprawność i oryginalny wygląd, dzięki czemu korzystanie z urządzenia na powrót staje się wygodne, bez tzw. “pajęczynki” nieprzyjemnie zasłaniającej to, co mamy na ekranie.

Dla klientów mieszkających w Krośnie mamy specjalną ofertę, w której na czas naprawy możliwe jest wypożyczenie telefonu zastępczego. Sprawia to, że nie utracimy możliwości pozostania w kontakcie z innymi.

Jeśli jesteś osobą z poza Krosna, czy okolicznych miejscowości i wolisz nie wychodzić z domu, lub nie masz czasu bądź możliwości, by udać się do nas osobiście, to istnieje możliwość przesłania sprzętu poprzez naszego kuriera. Naprawione urządzenie wróci do Ciebie jak najszybciej to możliwe (zwykle ok. 5 dni roboczych).

Zamów kuriera już teraz!