fbpx

Serwis Komputerowy

Laptopy - Tablety - Smartfony

Wymiana układu BGA

Laptop przestał wyświetlać treść na ekranie, słyszysz szum wentylatora, diody migają? To najczęściej oznacza uszkodzenie układu BGA.

wymiana grafikiSkrót BGA oznacza Ball Grid Array jest to sposobu montażu, który polega na połączeniu układu scalonego z płytą główną za pomocą setek maleńkich kulek cynowych. Na płytach głównych laptopów tą technologią montowane są układy graficzne, mostki północe, mostki południowe, układy hybrydowe takie jak PCH, w niektórych przypadkach również procesory oraz pamięci RAM.

Powodem awarii układu BGA jest uszkodzenie połączenia, które może nastąpić między rdzeniem układu a płytką PCB układu BGA i/lub pomiędzy płytką PCB układu a płytą główną.

W drugim przypadku skuteczną formą trwałej naprawy może być reballing, czyli odlutowanie układu z płyty głównej, nałożenie nowych kulek i ponowny montaż na płycie. Niestety obecnie ten typ uszkodzenia jest żadkością wśród występujących awarii BGA. Najczęściej uszkodzeniu ulega połączenie rdzenia z płytką PCB. W takim przypadku nie da się go naprawić i konieczna jest wymiana układu BGA na nowy. W naszym serwisie wykonujemy dokładną diagnozę i określamy jakiego rodzaju uszkodzenie występuje.

Czy możemy zapobiec awarii układu ?czyszczenie laptopa

Niestety najczęściej są to wady fabryczne, jednak możemy przedłużyć żywnotnośc takiego układu wykonując czyszczenie laptopa przynajmniej raz w roku. W tym celu musimy rozebrać laptopa na częsci, przeczyścić układ chłodzenia oraz wymienić pastę i taśmy termoprzewodzące.

Oddałeś laptopa do naprawy a serwis proponuje reballing ? Zapytaj o gwarancję ! Każdy serwis wymieniając układ czy wykonując reballing powinien udzielić minimum 3 miesięcznej gwarancji, w naszym serwisie na wymieniony układ dajemy 6 miesięcy gwarancji.

                                                              
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas...Wyślij