fbpx

Serwis Komputerowy

Laptopy - Tablety - Smartfony

%AM, %03 %374 %2016 %07:%Paź

Aktualizować czy nie aktualizować BIOS ?

SYSTEM BIOS - jest to pamięć, a w zasadzie zawartość programowa pamięci flash. System ten zawiera w sobie podstawowe sterowniki do obsługi głównych urządzeń płyty. Bios uaktywnia się w momencie włączenia komputera i przejmuje kontrolę nad nim do momentu załadowania właściwego systemu operacyjnego z dysku twardego lub innego nośnika pamięci masowej. Sprawdza zainstalowane podzespoły sprzętowe i przygotowuje je wstępnie do działania.

%AM, %30 %476 %2016 %10:%Maj

Wymiana układu BGA

Laptop przestał wyświetlać treść na ekranie, słyszysz szum wentylatora, diody migają? To najczęściej oznacza uszkodzenie układu BGA.

%AM, %28 %534 %2016 %11:%Maj

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

Z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. jest rozsyłane fałszywe wezwanie do zapłaty. Wiadomość sugeruje  pobranie pliku wezwania z serwisu downloadfiles.pl.

Należy natychmiast odłączyć zasilacz i wyjąć baterię - przy wyciąganiu baterii zróbmy to w miarę możliwości bez obracania laptopa, zapobiegniemy ewentualnego rozprzestrzenienia się skutków zalania. Trzeba także usunąć wszelkie urządzenia peryferyjne, takie jak mysz, pendrive, podłączone do komputera. Następnie lekko przecieramy zalane miejsce ręcznikiem papierowym. W żadnym wypadku po wyschnięciu nie włączaj laptopa, może to doprowadzić do zwarcia i powiększeniu skutków zalania. Komputer powinien być jak najszybciej dostarczony do serwisu.

Startpoprz.12nast.Zakończenie
Strona 1 z 2
                                                              
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas...Wyślij